Türkiye’de gıda denildiği zaman akla gelen en önemli sektörlerden birisi catering oluyor. Şu anda Türkiye’de yaklaşık 5.000 catering şirketi hizmet veriyor. Bu şirket bugüne kadar dijital ortamlarda hakim olan bir sektörel yayından yoksundu. Ancak artık yanlarında Catering Türkiye var!
Medya Akademi Blog’da bu ay sizlerle paylaşmak istediğimiz iyi iş, başarılı proje Catering Türkiye. www.cateringturkiye.com adresinde yayın hayatına başlayan Catering Türkiye’nin genel yayın yönetmeni Okan Yüksel ile Catering Türkiye ve planları hakkında konuştuk.
Catering Türkiye nasıl bir ihtiyaçtan doğdu? Neden Catering Türkiye?
Catering sektörü Türkiye’nin önemli sektörlerinden bir tanesi. Türkiye, dünyanın 20 ekonomisinden birisi ve bu üretim gücü bir şekilde catering sektöründen hizmet alıyor. Hal böyle olunca bu sektör de en az diğerleri kadar önem kazanıyor.
Catering sektörünü bir araya getirmek, sektörün sesini daha fazla duyurmak istiyoruz. Bu noktada sektörün tüm paydaşlarına kapımız açık. Bir aşçıbaşı da bir şirket sahibi de Catering Türkiye’de sesini duyurabilir. Daha da önemlisi sektöre dair, ilgisini çekebilecek özel haberler, makaleler ve röportajlara ulaşabilirler.
Catering Türkiye’de, ayrıca, Türkiye’deki tüm catering firmalarını tek bir adreste toplamak istiyoruz. Böylelikle dilediğiniz zaman bu sektörde hizmet verecek tüm şirketlere ulaşabileceksiniz. Bu amacımıza büyük oranda ulaştık. Catering Türkiye Şirket Veritabanı şu anda yayında.
Catering Türkiye Şirket Veritabanı’na nasıl ulaşılıyor? Ücretli mi?
Hayır, ücretsiz. Catering Türkiye Şirket Veritabanı’na üyelik de bu veritabanını kullanmak da tamamen ücretsiz.
Dileyenler Catering Türkiye web sitesinden veritabanına ulaşabilirler. Doğrudan ulaşabilecekleri adres ise şu şekilde: www.cateringturkiye.com/catering-turkiye-sirket-veritabani
Bu veritabanında interaktif harita veya il bazlı arama yapabilirsiniz. Oldukça pratik ve işlevsel bir yapı kurmaya çalıştık.
Catering Türkiye’yi tüm dijital platformalarda görüyoruz. Bu noktada nasıl bir stratejiniz var? Sosyal medya sizin için ne kadar önemli?
Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube’daki varlığımız en az web sitemiz kadar önemli. Bu mecralarda en iyi şekilde yer almaya çalışıyoruz.
2019’un başında yayına başladık ve sosyal mecralardan aldığımız geri dönüşler mükemmel. Facebook’ta beğeni sayımız hızla artıyor, Twitter’da sadece 2 haftada organik olarak 30 bin kişiye eriştik. 30 bin kişi, bir sektörel yayın için mükemmel bir sayı. Ancak bununla da sınırlı kalmayacağız ve 300 binleri, 3 milyonları da göreceğiz diye umuyorum.
Catering Türkiye’yi sosyal medyada takip etmek isterseniz Facebook’ta (www.facebook.com/cateringturkiye), Twitter’da (www.twitter.com/cateringturkiye) ve Instagram’da (www.instagram.com/cateringturk) bizi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir