Apple’nin tartışmasız en büyük kazancı olarak görülen iPhone, bu yıla damgasını vuran iPhone 7 Plus seçeneğiyle beraber göz dolduruyor. Sizlere 32 GB, 64 GB ve 128 GB olarak 3 farklı hafıza üzerinden sağlanan bu cihaz, aynı zamanda yenilikleriyle de göz doldurmayı ihmal etmiyor. Şimdi bu ürünü daha yakından tanıyalım ve ne tip yeniliklerin söz konusu olduğuna göz gezdirelim;

5,5 inçlik bir ekrana sahip olan iPhone 7 Plus, tasarım dilini 2 yılda bir değiştirirken bu cihazla beraber tam anlamıyla temel tasarım hatlarında bir yeniliğe gitti. Çift kamera özelliğini aktif ettiği gibi, aynı zamanda kulaklık girişinin olmaması ve “Home” tuşu fiziksel güçle kullanılmadığı gibi, bu sayede cihazın uzun ömürlülüğü ve dayanıklılığı artıyor. Renk olarak roze, altın, gümüş, siyah ve simsiyah olmak üzere tonlar kullanıcılar ile buluşuyor. Aynı zamanda suya ve toza karşı dayanıklı bir cihaz!

iPhone 7 Plus’ın ekranı tamamen yenilendi!

5,5 inçlik bir IPS LCD ekran barındıran cihaz, çözünürlüğünü de 1920×1080 olarak full HD sunumlarıyla sağlıyor. 401 ppi yoğunluğuna sahip olan bu cihaz, diğer iPhone serilerine göre %25 daha parlak!

iPhone 7 Plus, yeni özellikleriyle dikkat çekiyor.

Donanımsal olarak 2 GB ram barındıran cihaz, A10 Fusion çipi ile güçlendirilmiş. 4 çekirdek olarak çalıştığı gibi, ikisi yüksek performans, diğer ikisi ise verimli çekirdek olarak öngörülüyor. 2.34 GHz hıza sahip olan cihaz, bir diğer yeniliğini ise düşük enerji kullanan yonga piller kullanmaktan yana tercih etmiş.

iPhone 7 Plus’ta 12 MP geniş açılı kameranın yanı sıra 12 MP telefoto kamerası yer alıyor. Ayrıca 2 kat optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma sağlayan iPhone 7 Plus, vbideolarda ise 6 kata kadar yakınlaştırma özelliklerini sağlıyor. 4 LED2li True Tone flaş kamerası da cihazla beraber sunuluyor. Diğer Apple serilerine göre iPhone 7 Plus’un flaşı %50 daha parlak olarak sağlanıyor! Facetime kamerası 5 MP iken, artık bu seri ile beraber 7 MP’e kadar çıkış yaptı. Ön kamera çok daha detaylı fotoğraflar çekecek, flaş özelliğini kendi alanında ortamın renk tonuna göre değiştirebilecek.

Seste yapılan yenilikler!

Kulaklık girişi olmaması durumunu hiç ama hiç kafaya takmayın. Çünkü Apple firması, bu cihazı üzerinde bazı teknolojik adımlar atmaya karar verdi. Artık Lightning port girişli olan EarPods kulaklıklara yer verilecek. Ayrıca kablosuz olarak kulaklık tercih etmek isteyenler için AirPods’lar satışa sunuldu. Stereo hoparlöre sahip olan ilk seri olan iPhone 7 Plus, diğer serilere nazaran iki kat daha yüksek ses ve daha geniş dinamik aralığını sahiplerine sunuyor.

iPhone 7 artık BİM’de satılıyor

iPhone 7 Plus artık BİM’de satılıyor. İlgili haberimize ulaşmak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir