Günümüzde birçok kişi, Cep telefonu alırken nelere dikkat edilmeli? Konusunu tam olarak bilmediğinden dolayı mağdur oluyor. Medya Akademi olarak bu soruna parmak basıyor, sizleri bilgilendirmek amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Artık akıllı telefon dünyası rekabeti oluşturabilmek açısından cazip fiyatlar sunuyor, son teknoloji ürünleri farklı markalar ile bizlere sıralıyor. Bu durumda ise seçimleri yaparken birçok durum gözden geçirilebilir;

  1. İşletim sistemine dikkat etmelisiniz!

İşletim sistemleri iOS, Android veya Windows Phone olarak değişim gösterebilir. Bu durumda önemli olan faktör her daim sizlere hitap eden ve kullanımınızı kolaylaştırabilecek cihazlara yönelmek! İşletim sistemi belirlenmesiyle beraber bir marka seçimi yapmak olası kolay bir hale dönüşecektir.

  1. Bütçenizi aşmayacak alternatif markalara yönelin!

Bilindiği gibi artık akıllı telefonlar, rekabet ortamını üst seviyelere çıkartmak amacıyla fiyatlarında indirimlere gidebiliyor. iOS, alternatifi bulunmayan bir işletim sistemi olduğundan sebep eğer tercihi bu işletim sisteminden yana kullanıyorsanız, Apple almak durumundasınız. Fakat Android tabanlı cihazları kullanmaktan memnunsanız bu durumda Samsung, HTC, Sony, LG gibi dünyaca ünlü markaların kampanyalı cihazlarını gözden geçirebiliyorsunuz.

  1. Kesinlikle replika telefonlar almayın!

Çoğu kişi kar etmek ve bu tip cihazlara yüksek paralar ödememek açısından Replika cihazlara yönelmektedir. Fakat replika cihazlar, hem sağlık, hem de kullanım bakımından önerilen cihazlar değildir. SAR değeri olarak adlandırılan telefonların yaymış olduğu radyasyonlar, Replika cihazlarda hiçbir şekilde ayarlanamadığından dolayı sizlerin ciddi sağlık problemleri çekmenize neden olmaktadır. Bu sebeple kaliteli bir telefon alıp, uzun seneler boyunca kullanmanızı önermekteyiz.

  1. Cihazı nasıl kullanacağınızı belirleyin!

Amacınız sadece internette sörf yapmak, kişilerle mesajlaşmak ve ufak çaplı oyunlar oynamaksa orta sınıf bir kaliteye sahip olan cep telefonları işinizi görecektir. Fakat yüksek tabanlı GTA tarzı oyunlar oynamak istiyorsanız bu durumda işlemci, ram, hafıza kartı gibi birçok detaya dikkat etmek gerekmektedir. Aksi halde kaliteli bir cihaz satın almak olanaksız olacak, sizler de bu durumda ön planda yer alamayacaksınız.
Evet, bu tip kuramları gözden geçirerek, “Cep telefonu alırken nelere dikkat edilmeli?” konusuna tam olarak parmak basabilirsiniz. Günümüzde artık markalar her geçen gün yeni bir teknoloji aygıtını, akıllı telefon olarak sunuma hazırlamaktadır. Bu sebeple özellikle genç neslin devamlı yüksek standartlarda cihaza sahip olma hayalleri kurması da söz konusudur!

  • İkinci el telefon alırken mutlaka güvenilir bir telefoncuya gidin.
  • Artık taksitle telefon alma olmadığından dolayı, taahhütle telefon almak mantıklı olabilir.
  • Dönemsel olarak internet sitelerinde yer alan kampanyaları takip edebilirsiniz.
  • Bir cihaz alırken mutlaka alternatif ve güvenilir markalar üzerinden kıyaslamalar yapın.

Böylelikle telefon seçimi yaparken herhangi bir sıkıntı yaşamayacak, “Cep telefonu alırken nelere dikkat edilmeli?” konusunda da tam olarak çözümleri ele almış olabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir