Blog kavramının ülkemizde tanınması ve lokal kullanıcıya kadar inebilmesiyle birlikte, artık herkes potansiyel birer blog yazarı haline geldi. Ücretsiz blog sitelerinden hesap açabilen kişiler kolayca kendi zevklerine göre bir site yaratabiliyor ve aklındakileri insanlarla paylaşmaya başlayabiliyorlar. Bu konuda en çok rağbet görenler ise amatör kullanıcıların oluşturduğu ve bazı trendlere dair haberleri, görüşleri paylaştıkları moda blogları.
Peki, internette yaptığımız aramalar sırasında rastlayabileceğimiz en dikkat çekici 5 moda blogunu saymamız istense, biz hangilerinden bahsederdik? Yazımızda buna dair bazı örnekler vermek istiyoruz.
Moda Fobik:
Moda bloglarına göz gezdirdiğimizde erkeklere odaklanmış ve erkek trendlerini takip eden bloglara rastlamak oldukça zor. Bu konuda bir istisna olarak ise Moda Fobik’i gösterebilmekteyiz. Tuna Mert isimli 18 yaşında bir genç tarafından açılan bu blog, hem ülke içinden hem de diğer ülkelerin şehirlerinden moda gözlemlerini bizlere aktarıyor. Dolayısıyla siteyi hem moda hem de gezi blogu olarak ele alabilmemiz de mümkün. Özellikle üniversite gençliğine yönelik son trendleri takip eden Tuna Mert’in sitesini ziyaret etmek için www.modafobik.co adresini kullanabilirsiniz.
Gardrop Kedisi:
Moda trendleri, ünlülerin giyim odaklı son magazinsel haberleri ve erkek modası gibi ilgi çekici konulara ağırlık veren Gardrop Kedisi, blogspot tabanlı olarak kurulmuş ve oldukça sade bir tasarıma sahip. www.gardropkedisi.com adresinden ulaşabileceğiniz sitenin kurucusu, modayı bir hobi olarak gören ancak son trendler konusunda oldukça donanımlı bir bilgi merkezi çalışanı.
Balköpüğü:
3 senedir faaliyette olan ve grafik tasarımcısı Merve Gizem Oluş tarafından hazırlanan bu blog, sosyal medyada 450,000’e yakın takipçiye sahip. Moda, güzellik, makyaj, trendler gibi pek çok konuya dair bilgi vermekte olan Balköpüğü blog, özellikle tasarım açısından oldukça özenli bir çalışma ile oluşturulmuş. Modanın yanı sıra blog sahibinin gezi yazılarına da ulaşabileceğiniz siteye www.balkopugutasarim.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Moda Meleği:
Asıl mesleği mimarlık olan Mine Beşoğul tarafından oluşturulmuş olan Moda Meleği sitesi de birçok türdeşi gibi blogspot yapısı üzerinden oluşturulmuş. Son günlerde özellikle kış trendi ve bayanların giysilerine yakışacak botlarla ilgili yazılar yayınlayan blog, aynı zamanda renklerin modaya etkisi, genç tasarımcılara ve modacılara tavsiyeler gibi başlıklar üzerine de dolu ve okunası yazılar sunmakta. Akşam gazetesi, Pcnet dergisi gibi pek çok basılı mecrada da haberi çıkan ve tanıtımı yapılmış olan Moda Meleği’ne ulaşmak için www.modamelegi.com adresini kullanabilirsiniz.
Yeliz’in Dünyası:
Günün stili bölümünde her gün farklı bir ünlünün giyim tarzına dair değerlendirmelerin yapıldığı site, aynı zamanda dekorasyon ve evlilik hazırlıkları gibi konuların da bulunduğu kategorilere sahip. Yeliz’in Dünyası’nda aynı zamanda ziyaretçilerin sorular sorabileceği veya halihazırda sorulmuş olan soruları cevaplayabileceği bir adet bölüm de bulunmakta. Burada çeşitli şehirlerdeki dermatologlardan tutalım, makyaj, gelinlik ve ütü tavsiyelerine kadar birçok sorunun yanıtı bulunabilmekte. Siteyi ziyaret etmek için ise www.yelizindunyasi.com linkine tıklamanız yeterli.

22 thoughts on “Tarz Oluşturabileceğiniz 5 Moda Blogu”
 1. moda bloglarının takipçi sayılarının günden güne artması tekstil sektörü de kendi bloglarını oluşturarak takipçilerini artırarak hem kampanya hemde ürün tanıtımlarını burada yapmaya başladı. bizde kendi sitemizde bu amaçla hizmet vereceğiz.

 2. Biraz araştırma yaptığımda En iyi blog diyebilirim. Gerçekten oldulça başarılı bir yazı olmuş. Google’da üst sıralarda yer almasına şaşmamalı.

 3. Yaaa Afedersiniz ama erkeklere göre bi site yazmıcakmısnız lütfen hep moda denilince bayanlarmı ön pilanda olucak erkeklere göre moda içerikli siteleride ele alırsanız sevinirim sitenizi kaydediyorum gerçekten makale süper ama erkeklere yönelik siteleride yayınlarmısınız .

 4. Merhaba http://www.guncelforum.org/ adresinde bir sayfa gördüm siteye son eklenenler yazıyordu tıkladım baktım çok güzel yapmış adamlar bu sayfada aynı blog sayfası gibi ama blog deil sanırım bu sayfanın ne oldugunu yazarmısınız aynısından kurucam bende niyetlendimde.. bizim sitemizde http://www.volkankurye.com işiniz olursa yaparız iyi çalışmalar dileriz.

 5. Gerçekten güzel bloglar. Tavsiye için teşekkürler. Eşarp ve şal kategorisinde ise https://www.veneziawear.com/ sitesini öneririm. Çok yakın zamanda tesettür giyim sektöründe ürünleri yer alacak. Kalitesi ve uygun fiyat ve özel modeller için tavsiye ediyorum.

 6. Öncelikle selamlar, moda adına verdiğiniz emeklerden dolayı tebriklerimi iletmek isterim. Bunun yanı sıra size kadın giyim alanının öncülerinden https://www.bslfashion.com/ sitesinden bahsetmek isterim. Elbise modelleri, kaban modellerinin yanı sıra kadın giyimde üst giyim, alt giyim ve dış giyim olmak üzere birçok alanda stilinizi yansıtacak kıyafetleri bulabilirsiniz.

 7. Yazıda yer alan blogları takip ediyorum, pırlanta , Elbise modelleri, kaban modellerinin yanı sıra kadın giyimde üst giyim, alt giyim ve dış giyim olmak üzere birçok alanda stilinizi yansıtacak kıyafetleri bulabilirsiniz.

 8. Merhabalar,
  site içerisindeki linklerin hepsi çok farklı sitelere yönlendiriyor.
  ben modayazari.com yazarıyım eğer mümkünse kırık olan bir link için bizim sitemizi eklerseniz sevinirim.
  Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir